Kluba vēsture

  Jūtam pamatotu lepnumu, par to ka esam leģendārā Rīgas kinoloģiskā kluba turpinātāji.
  "Republikāniskais dienesta suņkopības klubs" tika nodibināts 1946. gadā. Tā pakļautībā bija Jūrmalas, Liepājas, Ventspils un Daugavpils filiāles. Tajā laikā klubā tika reģistrētas visa suņu šķirnes.
  Aktīvi darbojās mācību un sporta sekcijas. Tika veikts liels darbs vaislā un selekcijā, rīkotas vaislas skates suņiem un kucēm, kucēnu skates. Izstādes dienās visi suņi gāja parādē un tas izskatījās ļoti krāšņi. Atsevišķos ringos suņu skaits pārsniedza 50, ekspertīzi veica ļoti pieredzējuši eksperti, kas bieži tika uzaicināti tikai uz vienu suņu šķirni. Izstādes dienā notika suņu sacīkstes un paraugdemonstrējumi.
  Mācību sekcija gatavoja ekspertus un instruktorus. Tiem kas vēlējās kļūt par ekspertiem bija jāiziet specializēti kursi un jānoliek eksāmeni. Pēc eksāmenu nolikšanas vajadzēja stažēties pie pieredzējušiem ekspertiem. Stažēšanās laiks – 10 izstādes. Pēc tam eksperts iesniedza klubā pozitīvu vai negatīvu raksturojumu. Tie kuri vēlējās kļūt par instruktoriem arī mācījās, lika eksāmenus un stažējās pie pieredzējušiem instruktoriem.
  Dresūras grupas bija lielas, 20-30 suņi. 90-95 procenti no visiem suņiem izgāja apmācību un nolika eksāmenus. Sporta sekcijā arī tika veikts liels darbs. Veicot visu šo darbu klubs netiktu galā bez aktīvistiem, kuru bija ļoti daudz. Viņi ielika visas pūles, laiku un mīlestību, lai suņkopība varētu plaukt. It īpaši jāizceļ Īrisi Stepi, kura visu laiku, kopš pievienošanās klubam, vadīja kolliju sekciju. Latvijas kolliji, kur ar viņi nebrauktu uz izstādēm, gāja pirmie.
  No 1946. gada klubu vadīja Jakovs Poltavecs, kuru, gandrīz pēc 20 gadiem, nomainīja Gaļina Poloņeviča. 1974. gadā klubu pārņēma Anna Zunde un vadīja to vairāk nekā trīsdesmit gadus.
  "Dienesta suņkopības klubs” (DSK) administratīvi bija pakļauts DOSSAF organizācijai. Vaislas darbā – DOSSAF "Maskavas centrālajam suņkopības klubam". 1970. gadā no Maskavas atnāca rīkojums atskaitīt no kluba visus dekoratīvos un sporta suņus, atstājot tikai 10 dienesta suņu šķirnes. Tam nolūkam tika nodibināta „Rīgas pilsētas dzīvnieku mīļotāju biedrība”, kur varēja reģistrēties visi dekoratīvie un sporta suņi.
  Pēc Padomju Savienības sabrukuma lielākā daļa DOSAAF klubu pievienojās starptautiskajai federācijai FCI (Latvijā - LKF), taču toreizējā mūsu kluba vadība līguma nosacījumus ar federāciju uzskatīja par pārāk stingriem un izvēlējās alternatīvu ceļu, vēlāk iestājoties LKA (tolaik starptautiskā UCI biedrs).
  2011. gadā 4. martā klubs tika reģistrēts ar nosaukumu „Latvijas dienesta suņkopības klubs” (L-D.S.K.).        Mēs saglabājam kluba vēsturisko nosaukumu, kaut gan tas jau ilgu laiku skaitās daudzšķirnīgs, cenšoties vienlīdz lielu uzmanību veltīt gan dienesta, gan citu šķirņu suņiem, neskatoties uz tradicionālo vācu aitu suņu pārsvaru klubā.
  Šobrīd mūsu klubs ir Latvijas asociācijas IUCB (International Union of Canine Breeders) un starptautiskās asociācijas UCI (United Kennel Clubs International) biedrs, un to jau vairāk nekā desmit gadus vada Inga Ikoņņikova.

* Materiālus laipni nodrošināja cienījamā Anna Zunde

© L-D.S.K.